WhatsApp ile Bilgi Al!

  150 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!

  Sipariş Takibi

  Bize ulaşın 0212 663 77 70 |

Yazın Sıcak Hava Dalgası Sırasında Arabanızı Nasıl Korursunuz?

Yaz aylarında sıcaklıklar arttığında, aracınızın sıcağa hazır olması önemlidir. Erken önlem, arabanızın olması gerektiği gibi performans göstermesini sağlamanın en iyi yoludur. Sıcak havalarda arabanızı korumaya yönelik beş ipucu.

Akünüzü Kontrol Edin

Kavurucu sıcak günler arabanızın aküsü için uygun değildir. Bu nedenle, yaz havası gelmeden önce, en iyi durumda olduğundan emin olmak için akünüzü test ettirin. Hava sıcak olduğunda pil sıvısı hızla buharlaşır, bu nedenle pil terminallerine dikkat edin ve oluşan korozyonu silin.

Sıvıları Kapalı Tutun

Sıcak hava dalgası sırasında, motorun soğumasına yardımcı oldukları için sıvılarınızı kontrol etmek özellikle önemlidir. Buna motor yağı, fren hidroliği, şanzıman sıvısı ve hidrolik direksiyon sıvısı dahildir. Bu sıvılar düşükse, ısının motor bileşenlerinden uzaklaştırılması daha zordur.

Son zamanlarda motor soğutucunuz değiştirildi mi? Soğutma sıvısının değiştirilme zamanının gelip gelmediğini görmek için kullanıcı el kitabınızı kontrol edin. Aksi takdirde, uygun seviyeye kadar doldurulduğundan emin olun.

Doğrudan Güneş Işığından Kaçının

Bir park yeri ararken, gölgeli bir yer veya yer altında veya doğrudan güneş ışığından korunmuş bir park alanı bulmaya çalışın.

Ve pencerelerinizi bir iki cm aşağıda bırakın. Güvenlik amacıyla, ışığı saptıran ve pencerelerinizin kapalı olduğunu daha az belirgin hale getiren renkli vizörler satın alabilirsiniz.

Güneşlik kullanın

Güneşte park etmekten kaçınamayacağınız zamanlar için ön camın gölgesini elinizin altında tutmak iyi bir fikirdir. Ön cam perdeleri sadece arabanızın içini serin tutmakla kalmaz, aynı zamanda güneş ışığının aracınızın iç kısmındaki zararlı etkilerini önlemeye de yardımcı olur. Arabanızın güneşte pişmesine izin verirseniz, çirkin bir şekilde kurumuş, çatlamış bir gösterge paneli ile karşılaşabilirsiniz.

Aracınızı Temiz ve Korumalı Tutun

Korunmak ve parlamayı en aza indirmek için ön konsolunuzda detay bakım ürünleri ürünü kullanın. Koltuk kılıfları, araba koltuklarınızı serin tutmak için kullanışlıdır. Deri koltuklarınız varsa, çatlakları önlemek için sıcak havalarda onları iyi durumda tutun.

Güneş ışığı ve yüksek sıcaklıklar, aracınızın dış yüzeyinin solmasına neden olabilir. Wax Cila ve Hızlı Cila ürünleri, arabanızı güneşin zararlı UV ışınlarından korumanın harika bir yoludur.

Lastik, Hortum ve Kayış Bakımı

Yetersiz şişirilmiş lastikler, kaplamanın kavurucu olduğu ve potansiyel olarak patlamaya neden olduğu sıcak günlerde sorun olabilir. Sıcak hava ayrıca hortumların ve tahrik kayışlarının arıza yapma olasılığını artırır, bu nedenle çatlama veya başka bir bozulma belirtisi olmaksızın iyi durumda olduklarından emin olmak için bunları inceleyin.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.